Silikon Vadisi ve Yapay Zeka Nasıl İşlemeli

0/5 No votes

Report this app

Description

Slikon Vadisi ve Yapay Zeka
Slikon Vadisi ve Yapay Zeka

Apple’ın yapay zekâ ve makine Öğreniminden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Giannandrea, makine öğreniminin önümüzdeki senelerde Apple’ın deneyiminin her bölümünü dönüştüreceğini düşündüğünü söyledi. Bu etki ne işiniz olabilir?

Cihazdaki Grammarly ne olacak?

Grammarly paha biçilmezdir, ama bu konu da sevmediğim tek şey (ve işletmelerin kullanımını yasaklaması için iyi bir neden), sistemden geçerken yazılanlara ne olduğuyla ilgili şüphedir.

İş dünyasında, gizlilik esastır-özellikle ağır düzenlenmiş endüstrilerde. Paylaşmaya karar vermedikçe, işinizden ayrılmadan yazdıklarınızı sıkı tutan bir cihaz dilbilgisi denetleyicisi düşünün.

Bu, Apple’ın sağlayabileceği yapay zekâ tabanlı bir hizmettir-zaten sunduklarının geliştirilmiş bir versiyonu, ancak iş kullanımı için yeteri kadar özel ve güvenli.

Cihazdaki etkili, ilgili dilbilgisi kontrolü paha biçilmez hale gelebilir-ancak otomatik düzeltmeden daha kullanıcı tarafından yapılandırılabilir olması gerekir.

İş akışı görevlerini artırmaya ne dersiniz?
Tabii ki, bir büyütme çözümünü düşündüğünüzde, başkalarını düşünmek daha kolay duruma gelir.

İş akışınızın bir parçası olan tekrarlayan görevleri düşünün. Zaten otomatikleştirilmiş öğelere sahip olabilirsiniz (söz gelimi, metin parçacıklarını ve metin değiştirmeyi seviyorum), ancak cihaz içi zekanın vaadi, cihazınızın üretkenliğinizi artıran “dijital ikiz” haline geldiği daha etkili eklemlere işaret ediyor.”

Apple’ın zaten bu yönde ilerlediğine inanıyorum: Siri tavsiyeleri bunun için poster çocuğudur, ama bu öngörücü zekanın diğer iş süreçlerinde uygulanıp uygulanmadığını hayal edin. Belirli işletmenizde kullanılacak olan ilgili üretkenlik becerilerini sağlamak amacıyla otomatik şekilde küratörlüğünü yapılan bir kısayol uygulaması düşünün.

İş süreci yönetimi için yardım

Şimdiye kadar odak noktası, kişileri daha karmaşık zorluklar lehine tekrarlayan görevlere daha az odaklanmaları için güçlendirmeye odaklanmıştır. Bu bireysel başarı açısından muhteşem, ancak çoğu işletme ekiplere güveniyor.

Cihazdaki makine zekâsı takım iş akışlarını nasıl artırabilir ve süreç yönetimini nasıl geliştirebilir?

Çalışabilecek bir model: Apple’ın gizliliğe odaklanması, hiçbir bireyin işaretlenmediği manasına gelir, ancak iş süreci verileri bir grup içinde anonim bir şekilde paylaşılabilir.

Yapay zekâ, söz gelimi, karar ağaçlarının yolunu takip edebilir, iletişim ve çözüm arasında geçen süreyi analiz edebilir ve aksi halde görünmeyecek iş süreçlerinde şişe boyunlarını tanımlamak için çalışabilir.

Bu, belirli görevleri hızlandırmaya yardımcı olmak için otomatik paylaşılan randevular ve iş hedef takvimleri ve sistem tarafından oluşturulan otomasyonlar gibi faydalı şeyleri kaçınılmaz olarak destekleyecektir.

Bilgisayarınız sizin için randevu defterinizi doldurduysa ne olur (tercih ettiğiniz tercihlere bağlı şekilde)? Mac’iniz ve iphone’unuz proje teslim tarihlerini ve Sla’ları kazmak ve takip etmek için beraber çalıştıysa ne olur? Zaten e-postalarda, mesajlarda ve Apple’ın platformlarında başka yerlerde kullanmış olduğunuz veri detektörleri, teknolojinizin bu tür bilgileri toplayabildiğini gösteriyor, ama bu tür görevlerin otomasyonunu artırmak kuruluşunuzu ne oranda artırabilir?

Dahası, cihazdaki AI, Mac, iPhone, iPad ya da üçüncü taraf bağlı ekipmanınız arızalanmak üzere olduğunda sizi uyararak kendi durumunu izleme yeteneğine sahip olmaz ve sebebini size bildirir mi?

Üçüncü taraf bağlı ekipmanların sistem seviyesi izleme potansiyel olarak Apple Silikon üstünde çalışan Apple’ın makine öğrenme sistemlerini endüstri 4.0 altyapısının merkezine yerleştirir.

Silikon Vadisi ve Çalışma
Silikon Vadisi ve Çalışma

Bu şekilde görüyorum:

Fabrika katındaki bu ipad’ler, potansiyel ekipman arızasını daha önce azaltmak için üretim kapasitesini ve akışını otomatik şekilde yeniden yönlendirerek hizmet muhtemel lığını belirlemek için Üretim makinalarıni izleyecektir. Teorik olarak, bir fabrika yöneticisinin manikalarının bozulmak üzere olduğunu ilk defa bilmesi, bir servis teknisyeni henüz ortaya çıkmamış bir hatayı düzeltmek için geldiğinde olabilir.

Platform entegrasyonu ne olacak?

Akıllı üretim örneğiyle kalırken, cihazdaki makine zekasının akıllı makinaları nasıl destekleyebileceğini gösteren bir dizi:
Üretim tesisinin 7. Bölümündeki iPad, önemli bir perçinleme makinesinde muhtemel bir arıza konusunda uyardı.
Otomatik yönetim sistemleri ve insan gözetmenleri ile çalışarak, önümüzdeki 48 saat boyunca bu makine için planlanan çalışmaları yeniden yönlendirdi ve Apple Watch’a bir bildirim ile bir servis teknisyeni çağırdı.
Bölüme vardıklarında, teknoloji ar gözlüklerini takar, bu da onları fabrika zemininden makineye yönlendirir, analitik veriler sağlar ve saha servis kılavuzlarını kullanılabilir duruma getirir.
Bileşenler otomatik şekilde talep edilebilir ve düzeltme gerçekleştikçe doğru teslimat ve onarım sonucu verileri gerçek zamanlı olarak kullanılabilir.

Bu Bilgi otomatik şekilde şirketin sistemlerine beslenir ve şirketin diğer bölümlerinin ve müşterilerinin/ortaklarının teslimat için doğru sözler vermelerini sağlar.
Şeffaflık ve hızlı çözünürlük, müşteri iletişiminde önemli bir iyileşmeye yol açar.
Bu tür araçlar zaten üretimde kullanılmaktadır ancak Apple’ın platformlarında saha makine istihbaratına geçişi, iphone’ların, ipad’lerin ve Mac’lerin, yapay zekâ ile güçlendirilmiş bu geleceğin kalbinde yer almak için ihtiyaç duydukları işleme ve işletim sistemi yeteneklerini doğal olarak paylaşacakları manasına geliyor. Siri, ne olacağı konusunda bir yama değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *