Microsoft Internet Explorer’da Yüzlerce Siteyi Neden Engelledi?

0/5 No votes

Report this app

Description

İnternet explorer hakkında resim
İnternet explorer hakkında resim

Microsoft internet explorer yıllardan beridir tarayıcısını geliştirmeye emek versede diğer markaların sürekli gölgesinde kalıyor ve bu da onlar açısından sürekli kullanıcı kaybetmesini sağlıyor bunun açısından bazen Microsoft değişikliklere gitmek zorunda kalıyor mesela edge’yi çıkarmalarıda buna bir örnektir ilerleyen süreçlerde onun nasıl bir yol izleyeceği bilinmemektedir ve gelecek zamanda göreceğiz.

Microsoft’un Internet Explorer tarayıcısı yakında favori sitelerinizi açamazsa, bunun bir nedeni vardır: Microsoft, bu sitelerin Internet Explorer ‘da açılmasını engeller ve bunun yerine Edge’de açılmasını gerektirir.

Microsoft, Güvenlik uğruna yıllarca Internet Explorer’dan kurtulmaya çalışsa da eski tarayıcı dünya çapında tarayıcı pazarının yüzde 5’ine yapışıyor. Sitelerin Explorer ‘da açılmasını önlemek, Microsoft’un kullanıcıları Microsoft’un eski tarayıcısını terk etmeye ve bunun yerine Edge’i benimsemeye “teşvik etmek” için yeni bir yoldur. Bununla birlikte, bu değişiklik aslında Internet Explorer’ı kullanmayı bırakmanız gerektiği anlamına gelmez; sadece Internet Explorer tarayıcısını kullanmayı bırakmanız gerekir. (Açıklayacağız.)

Microsoft, Destek belgesindeki değişiklikleri açıkladı ve davranıştaki değişikliğin 19 Kasım’da veya yaklaşık olarak piyasaya sürülmesi planlanan Edge 87 sürümünde kullanıma sunulacağını belirtti. Bir IE kullanıcısı güncellemeden sonra engellenen bir siteye erişmeye çalışırsa, aşağıdaki uyarıyı görür. Etkilenecek bir ton site var; sadece bağlantıyı tıklayabilir ve favorilerinizi arayabilirsiniz. (Microsoft, bu değişikliklerin Internet Explorer ‘da nasıl yapılacağını veya değişikliklerin Edge’e aktarılıp aktarılmadığını özellikle söylemiyor.)

Site gerçekten yeniden yönlendirildikten sonra, Microsoft, “bazı web sitelerinin artık Internet Explorer ile çalışmadığı ” bildirimi ile hangi adımların atıldığını gösteren küçük bir afiş de gösterecektir.” Ayrıca, sadece kısa bir açıklama sunan ek bir web sayfasına bir bağlantı ve yeni Microsoft Edge’de Internet Explorer’ı çalıştırmak için bir bağlantı var.

Bu noktada, iki seçeneğiniz vardır: tarama verilerinizi Internet Explorer’dan Edge’e içe aktarın ve varsayılan tarayıcınız olarak kullanmaya başlayın veya Edge’de Internet Explorer modunu etkinleştirin. (Microsoft, bazı web sitelerinin IE ile çalışmayacağını iddia etse de Microsoft IE modunun aslında işe yarayacağını ima ediyor gibi görünüyor.)

Microsoft İnternet Explorer
Microsoft İnternet Explorer

Edge içinde Microsoft Internet Explorer modu nasıl etkinleştirilir?

IE modu Internet Explorer için tam bir yedek olmayabilir, ancak Microsoft, Explorer’a bağlı eski web sitelerini çalıştıran işletmeler için özel olarak kullanılabilir hale getirir. IE modu Edge’in ayarları ile açılabilir.

Microsoft internet explorer Edge adres çubuğuna edge://settings / defaultbrowser yazın ve Enter tuşuna basın. Internet Explorer ‘da sitelerin yeniden yüklenmesine izin ver düğmesini açık olarak kaydırın. Tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Burada büyük bir sorun var: siteyi IE modunda başlatmak için, önce başka bir sitede olduğu gibi Edge’de ziyaret etmeniz gerekecek. Ardından, sağ üst köşedeki üç noktalı menüyü tıklamanız, diğer araçlara gitmeniz ve ardından Internet Explorer modunda yeniden Yükle’yi tıklamanız gerekir.

Yakalama, elbette, onu Edge’e ve Edge’e zaten yüklemiş olmanızdır UI…so neden Microsoft Internet Explorer’da yeniden yükleyin? Microsoft bunu kullanacağınızı umuyor “neden rahatsız oluyorsunuz?” tamamen IE hendek yaklaşım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *