Keşiş Meyvesi Nedir Evde Neden Tüketmeliyiz

0/5 No votes

Report this app

Description

Keşiş Meyvesi Nedir?
Keşiş Meyvesi Nedir?

Keşiş meyvesi, kimyasallardan yapılmayan şekere alternatif bir tatlandırıcı için hiç bitmeyen bir arama sayesinde son dönemde tüm öfke.

Yapay tatlandırıcılar 100 seneden fazla bir süredir gıda ürünlerinde kullanılıyor. Bununla beraber, son 30 senede, bazı yapay tatlandırıcıların Yutulması ile laboratuvar sıçanlarında belirli kanser türleri arasında bağlantılar bulunmuştur. Aynı çalışmalara göre, bu rizikolar, herhangi bir korelasyonu görmek için tatlandırıcıların büyük dozlarını almak mecburiyetinde kalacak olan insanlara dönüşmemektedir. Bununla beraber, insanlar sukraloz, Aspartam ve sakarin gibi yapay tatlandırıcılara doğal bir alternatif arıyorlar.

Çin ve Tayland’a özgü olan keşiş meyvesi (yeşil, yuvarlak kavun görünümlü bir meyve), 1930’larda National Geographic Society başkanının adını taşıyan ve meyveyi bulmak için bir keşif gezisini finanse eden siraitia grosvenorii olarak bilinen bir asma üstünde yetiştirilir. Çince ‘de luo han guo denir. Sıfır kaloriye sahiptir ve şekerden 500 kat daha tatlı olduğu söylenir.

Keşiş Meyvesi Tarihin Beslenmesi

Halk dilinde keşiş meyvesi olarak adlandırılır, çünkü öncelikle 13.Yüzsenede Çin’deki keşişler tarafından kullanıldığı söylenir. Bugün, hala tıbbi fonksiyonları için kullanılıyor-meyvenin kendinin öksürük ve boğaz ağrısının tedavisinde yardımcı olduğuna inanılmaktadır ve hemde uzun bir yaşamı teşvik ettiğine inanılmaktadır (muhtemelen Çin’de genelde yüksek sayıda sakinin olduğu bir bölgeye özgüdür. Yaş 100 ya da daha fazla).

Keşiş Meyvesi Nedir Evde Neden Tüketmeliyiz
Keşiş Meyvesi Nedir Evde Neden Tüketmeliyiz

Bunun sebebi, tatlı olmasına karşın, keşiş meyvesinin, gerçek meyvenin tatlandırıcı olarak kullanılma yeteneğini geçersiz kılan bazı rahatsızlık verici olduğu tatlara sahip olmasıdır. 1995 senesinde Procter ve Gamble, rahatsızlık verici olduğu lezzetleri ortadan kaldırmak ve meyveden faydalı bir tatlandırıcı yapabilmek için bir işlem patentini aldı.

Şimdi Keşiş Meyve Bulma

Keşiş meyvesi extract şu an için ABD Birleşik Devletleri’nde birkaç marka adı altında ticari olarak satılmaktadır, bunlardan biri Nectresse (size Splenda getiren aynı insanlardan). Nectresse içerik listesine bir göz atın: eritritol (şeker alkolü), şeker, keşiş meyvesi özü ve pekmez bu, umduğunuz kadar doğal bir ürün elde etmediğiniz manasına gelir. Bulduğum keşiş meyvesi sweetener’ın en “doğal” versiyonu, yalnızca dekstroz ve keşiş meyvesi extract içeren ham Keşiş meyvesi hala mükemmel değil, ama oraya varıyor.

Genel olarak, keşiş meyvesi sweetener’a verilen cevap olumluydu, ancak bazıları sizi daha az hoş bir tat bıraktığını söylüyor (pek çok insanın stevia ile şikâyet ettiği tattan daha az acı olsa da).

Tatlı dişinizi tatmin ederken kalorileri azaltmaya çalışıyorsanız, keşiş meyvesi sweetener sizin için bir cevap olabilir. Eğer işlenmemiş bir şey arıyorsanız, o zaman gerçekten doğal bir tatlandırıcı arayışının sürmesi gerekmektedir gibi görünüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *