Gürcistan’a Yeni Veri Merkezi Geliyor

0/5 No votes

Report this app

Description

veri merkezi
Gürcistan’a Yeni Veri Merkezi

Gürcistan’a Yeni Veri Merkezi Geliyor İşte Detaylar, Veri merkezi çözüm sağlayıcısı T5 Data Centers, Gürcistan’da 200 megavatlık yeni bir hükümet ve kurumsal bulut veri merkezi kampüsü kurmayı planladığını duyurdu.

140 Dönümlük T5 Augusta geliştirme, Güneydoğu’nun siber güvenlik merkezi Agusta’da, Fort Gordon ve ABD Ordusunun Siber Komuta Merkezinin yanında yer alacak.

T5 Veri Merkezleri, kampüs konumunun “güvenli federal hiperscale veya devlet sözleşmeli kurumsal işletmeler için ideal olduğunu ve Augusta merkezli gelişmiş siber güvenlik girişimleri için kümeye dayandığını söyledi.”

Agusta’da halihazırda çalışmakta olan bu tür girişimler arasında, ilk binası Temmuz 2018’te açılan eyalet, federal ve yüksek öğretim kurumları arasında bir işbirliği olan Georgia Siber Merkezi bulunmaktadır. 100 milyon dolara mal olan Georgia Siber Merkezi, bugüne kadar ABD’deki bir eyalet hükümeti tarafından bir siber güvenlik tesisine yapılan en büyük yatırımdır.

T5 Veri Merkezleri CEO’SU Pete Marin “bu özellik, geniş, prim konumu ideal federal bulut Uzay ve Hükümet müteahhitler yapar, gerekli güvenlik mesafeleri, yaktı, karanlık ve siyah fiber erişim ve gerekli fiziksel güvenlik önlemleri ile büyük bir işgücü erişim ile,” dedi.

“Buna ek olarak, müşterilerimiz BT alımlarında%100 satış vergisi indirimi, emlak vergisi indirimleri ve düşük maliyetli güvenilir güç ile iş dostu ve istikrarlı bir vergi ortamı elde ediyorlar” diye ekledi.

54 Veri merkezi oluşturan T5 Veri Merkezleri, yeni kampüs lokasyonundaki telekomünikasyon altyapısını “üstün” olarak nitelendirdi.” Sitenin 16 taşıyıcıya erişimi ve mevcut federal bulut bölgelerine düşük gecikmeli bağlantısı var.

Agusta’nın yeni veri merkezi Augusta Ekonomik Kalkınma Kurumu (AEDA) tarafından destekleniyor.

Augusta, siber güvenlik endüstrisi için bir merkez olarak kendine bir isim yaptı. AEDA başkanı Steven Kendrick,” T5’in bu geniş araziyi geliştirmesiyle şirket, toplum için daha fazla teknoloji merkezli ekonomik kalkınmayı teşvik etmeye yardımcı oluyor ” dedi.

Yeni site, günün her saati güvenlik, gelişmiş biyometrik güvenlik erişimi ve kritik bir tesis operasyon ekibine sahip olacak. Sürdürülebilirliğin başını sallayan merkezde güneş ve yenilenebilir enerji seçenekleri ve sıfır su soğutma tasarımları yer alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *