Google Android Mesajlarına Uçtan Uca Şifrelemeyi Güçlendiriyor

0/5 No votes

Report this app

Description

Google Android Mesajları
Google Android Mesajları

Google nihayet uçtan uca şifrelemenin (E2EE) mesaj platformunda kullanıma başlayacağını ve güvenlik risklerinde rakipleri WhatsApp ve iMessage ile uyumlu hale getireceğini duyurdu.

Google’ın mesajları, Anti-spam, doğrudan konuşmalardan görüntülü görüşme başlatma, Akıllı yanıt ve daha fazlası gibi eski SMS’LERE kıyasla iyileştirmeler sunmak için açık zengin İletişim Hizmetleri (RCS) trendyı üzerine kurulmuştur.

Google, geçtiğimiz cuma günü yaptığı açıklamada, tüm Android kullanıcıları için platformun okayüresel olarak kullanıma sunulmasını tamamladığını duyurdu.

Ancak, şimdiye kadar bulmacadaki eksik parça güvenlikti, hem Facebook (WhatsApp) hem de Apple, kullanıcıları için gizliliği en üst düzeye çıkarmak için E2EE’Yİ sunuyor.

Google şimdi bu yetenekleri ile rakipleri katılır, hem de kullanıcılar Mesajlar üzerine ne zaman bir konuşma yapar ve sadece bu bir başlangıç.

Google Ürün Lideri Bu Konu Hakkında Yapmış Olduğu Açıklama

Ürün lideri Drew Rowney, uçtan uca şifreleme, Google ve üçüncü taraflar da dahil olmak üzere hiç kimsenin, telefonunuz ile mesajlaştığınız kişinin telefonu arasında seyahat ederken mesajlarınızın içeriğini okuyamamasını sağlar ” dedi.

Bununla birlikte, yeni işlevselliğin tüketiciler ve iş kullanıcıları arasında bir hit olması muhtemel olsa da Google’ı ABD’deki yasa koyucular ve kolluk kuvvetleri ile bir çarpışma yoluna sokacaktır.

Son yıllarda, yüksek profilli rakamlar, Apple gibi teknoloji devlerini, araştırmacıların telefonların kilidini açabilmeleri ve şüphelilerin şifreli mesajlarını okuyabilmeleri için ürünlerine özel arka kapılar yerleştirmeye zorlamaya çalıştı.

Aksi takdirde, e2ee’nin teröristler, çocuk istismarcıları ve diğer suç unsurları için güvenli bir sığınak sunduğunu iddia ediyorlar Apple ve ark.

Artık Google, kullanıcıları için ayağa kalkmak zorunda kalacak ve arka kapıların herkes için güvenliği baltalamadan kolluk kuvvetleri için tasarlanamayacağını iddia edecek milletvekilleri tarafından defalarca vurulmuş bir nokta.

Geçen ayki en son mesajında, five Eyes ıntelligence network plus Hindistan ve Japonya taleplerini tekrarladı ve teknoloji topluluğunun ileriye doğru bir yol bulmak için yeterince çaba göstermediğini iddia etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *