Çin gümrükleri binlerce yanlış tanımlanmış grafik kartına el koydu

0/5 No votes

Report this app

Description

Çin gümrükleri binlerce ekran kartına el koydu
Çin gümrükleri binlerce ekran kartına el koydu

Çin Ekran Kartı, İş dünyasında başarı veya başarısızlık genellikle marjlarda bulunur. Bu nedenle, birisinin 900 dolarlık Radeon RX 6700 XT ekran kartını 250 dolarlık Radeon RX 6500 XT olarak etiketleyerek ve gümrük beyannamesi formunuzda birkaç dolar tasarruf ederek neden onları biraz genişletmeye çalışabileceğini anlamak kolaydır. Çinli grafik kartı üreticisi XFX ile perakende tedarik zincirleri arasında bir yerde böyle bir şey olduğu iddia edildi. Çin’in gümrük makamları bundan memnun değiller ve milyonlarca dolar değerinde bir kart sevkiyatı ele geçirdiler.

Twitter’ın Çin eşdeğeri olan Weibo’da, Çin Genel Gümrük İdaresi’nin resmi hesabı, XFX’İN ana şirketi olan Pine Technology Holdings Limited’den geldiği iddia edilen bir kart sevkiyatının kaydını yayınladı. Rapora göre, öncekileri örtbas etmek, içindeki kartları daha ucuz modeller olarak işaretlemek ve böylece gönderinin görünen değerini ve taşıma ücretlerini düşürmek için üç etiket yerleştirildi. En azından bir kısmı Radeon RX 6700 XT modelleri olan 5.800’den fazla kartla, gönderinin toplam değeri 20 milyon yuan’ın üzerinde, 3 milyon ABD dolarının biraz üzerinde çıktı.

Gümrük hesabına, malları boşaltan bir kamyonu gösteren bir video eklenmiş ve yetkililer, sevk irsaliyesinde vaat edilenlerden daha pahalı kartlar bulmak için paketleri açmışlardır. İlgili olabilecek veya olmayabilecek bir olayda, XFX grafik kartları için Çin çevrimiçi portalı bu hafta sonu tarafından tespit edildiği gibi çevrimdışıydı. MyDrivers.com ve video kartı. Bu, birisinin GPU’LARIN meşru dağıtımının yeterince “verimli” olmadığına karar verdiği ilk kez olmazdı: Kasım ayında Kaliforniya’da bir kamyon dolusu EVGA kartı çalındı.

Bu nedenle, aniden üst düzey Radeon kartlarının tedarikinin zaten olduğundan daha kısıtlı olduğunu fark ederseniz, aradığınız GPU sadece bir gümrük ambarında oturuyor olabilir. Elden Ring’i saniyede 60 kare hızında çalıştıramayabilirken, bir ÇKP müfettişine ya da kızgın bir yönetim kuruluna cevap vermek zorunda olmadığınız için rahat olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *