Android Üzerinden Neden İnternet Alışverişi Yapmamalısınız

0/5 No votes

Report this app

Description

İnternetten Nasıl Güvenilir Alışveriş Yapılır?
İnternetten Nasıl Güvenilir Alışveriş Yapılır?

En iyi satın alma kararını vermek ister misiniz? Bir mobil cihaz yerine bilgisayarınızı kullanın.

Mükemmel bir TreeHuggerian dünyasında, tüm tatil hediyeleri, geçen seneki buruşuk ambalaj kağıdına sarılmış ve ormandan toplanan bir çam kozalağı süslemesiyle (akşam yemeği için yiyecek ararken) güzel çöplerden el işi olacaktı. Ancak realist olarak, en gevrek olanın bile çevrimiçi olarak birkaç şey satın alabileceğini biliyoruz.

Ancak, bir şey yapmak ya da yerel işletmelerden alışveriş yapmak yerine çevrimiçi alışveriş yapmayı planlıyorsanız, bunu telefonunuzdan değil, bilgisayarınızdan yapın. Çünkü Negev’deki Ben-Gurion Üniversitesi’nden araştırmacılara göre, siber alışverişçiler mobil cihazlardan ziyade PC’lerde çok daha iyi satın alma kararları alıyorlar.

Ve sebebi basit: çoğu sitenin mobil sürümleri, masaüstü ve dizüstü bilgisayar sürümleriyle aynı şekilde bilgi sunmaz.

Giysilerden elektroniğe ve hatta otel odalarına kadar herhangi bir şey seçerken, alışveriş yapanların bir mobil cihaz yerine bir PC kullanırken tercihlerine göre daha fazla karar verebileceğini bulmuşlardır.

Deneylerde, aynı bilgilerin hepsi hem PC hem de mobil ekranlarda sunulduğunda mobil monitörü daha garip hale getirse bile katılımcılar “doğru” seçimler yaptılar. Ancak, mobil versiyonda normal olan azaltılmış bilgiler verildiğinde, katılımcılar “tercihleriyle daha az doğru ve daha az uyumlu” kararlar aldılar.”

Yaygın tüketiciler ve istenmeyen şeylerin bolluğu çağında, mümkün olan en doğru alışveriş alternatiflerini yapmalıyız. Ve mobil cihazlarımızla giderek daha fazla alışveriş yaptığımızdan, bu gerçek bir sorun olabilir. ABD Birleşik Devletleri’ndeki 2018 Black friday’de, telefonlarda 2 milyar dolardan fazla çevrimiçi satış yapıldı.

Ama bununla yüzleşelim, bu olmayacak. Kullanıcı bilgi birikimi son derece önemlidir ve internetin her şeyin büyük Efendisi (Google, algoritmasının seğirmesiyle siteleri yapar ve kırar) mobil kullanılabilirliğe büyük önem verir. Büyük Overlord’un bir Web sitesini nasıl sıralayacağına karar verirken baktığı her şeyden, mobil kullanım kolaylığı en önemlilerinden biri haline geldi. Google sıralaması altındır ve hiç kimse, tüketicilerin çok daha iyi satın alımlar yapıp yapmamasına bakılmaksızın, mobil sitelerini daha zor hale getirmeye başlamaz.

Neyse ki, düzeltme bir hayli kolaydır: çevrimiçi alışveriş yapacaksanız ve en iyi seçimi yapmak istiyorsanız, telefonla değil, masaüstü ya da dizüstü bilgisayarla yapın.

Bulgular gelecek ay Uluslararası Bilgi Sistemleri Konferansında sunulacak. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *